Dlaczego broda się kręci? - Poradnik, jak wyprostować brodę. 0
60.jpg

Długa broda jest powodem do dumy. Zarost szeroki jak łopata jest znakiem cierpliwości i silnej woli. Nic więc dziwnego, że wielu brodaczy decyduje się zapuścić brodę do granic swoich możliwości. Większość z nich boryka się niestety z problemem, kiedy broda osiąga pewną długość. Zwykle, kiedy ma już więcej niż 5 centymetrów. Na tym etapie zapuszczania zarostu część brodaczy odkrywa, że broda traci symetryczny kształt, kołtuni się, zaczyna z niej wystawać coraz więcej włosów. 

Wielu mężczyzn nie wie, dlaczego tak się dzieje i co mają z tym zrobić. Część na tym etapie decyduje się na ścięcie brody. A szkoda, bo jest na taki niesforny zarost sprawdzony patent.

Włos na brodzie kręci się, bo w przekroju poprzecznym jest spłaszczony. O ile w przypadku kilkudniowego zarostu jest to niewidoczne, o tyle, czym dłuższa broda, tym bardziej się to uwidacznia. Natura naszych włosów jest ponadto taka, że jeśli pozostawimy je wilgotne, skręcą i pofalują się jeszcze bardziej. Ta zasada fizyki dotyczy zarowno włosów na brodzie, jak i na głowie. 

Co można zrobić, by broda przestała się kręcić? Jak bezpiecznie wyprostować zarost?

Warto zacząć od wprowadzenia do codziennego rytuału pielęgnacji szczotkowania brody. Zabieg ten nie tylko wygładzi i ułoży Twój zarost. Dodatkowo, szczotka do brody, inaczej kartacz, oczyści brodę, zarówno z kurzu czy resztek posiłku, jak i martwego, złuszczonego naskórka. Ponadto, szczotkowanie brody pobudza skórę pod zarostem. Dzięki temu włos rośnie grubszy, mocniejszy, po prostu zdrowszy.

No dobrze, ale co zrobić, jeśli mimo szczotkowania brody kartaczem, broda dalej jest skołtuniona, wyglada na krzywą, ma niesymetryczny kształt? Tutaj z pomocą przychodzi mój najnowszy kosmetyk - Baltycki Spray i patent na szczotkę i suszarkę.

Baltycki Spray to naturalna, wegańska mgiełka do stylizacji włosów i brody. Posiada w swoim składzie świetne składniki, które pomogą uporać się z niesforną brodą i nadać jej wymarzony kształt. Za jej modelującymi właściwościami stoją naturalne wyciągi z nasion lnu i chia, a także roślinna gliceryna. Z kolei za "chwyt", czyli pożądane usztywnienie fryzury czy zarostu odpowiedzialna jest sól, która dodatkowo eksponuje teksturę i nadaje objętość.

Jak wyprostować brodę na Baltycki Spray? Stylizacja zarostu przy jego pomocy nie jest długa ani trudna. Zroś swój zarost, psikając bezpośrednio na brodę lub dłoń. Broda nie musi być mokra od mgiełki, wystarczy że będzie zwilżona. Mimo to, warto upewnić się, że specyfik dotarł do wszystkich włosów, zatem delikatnie wmasuj go w całą brodę. 

Następnie weź do rąk suszarkę i obrotową szczotkę (półokrągła też się nada!). Nastaw ciepłe powietrze (nie zalecam najgorętszego) i skieruj strumień powietrza w kierunku wzrostu brody, czyli w dół. Najlepsze efekty uzyskacz, jeśli suszarka ma dyszę. Niech powietrze spływa wzdłuż brody. Z kolei szczotką, delikatnie przeczesuj zarost, również w dół, po zewnętrznej krawędzi brody. Po kilku, kilkunastu takich wyczesaniach, weź zarost na szczotkę od wewnątrz i wyczesuj od spodu. Dzieki temu wysuszysz i wyrównasz nie tylko zewnętrzną, ale też wewnętrzną, głębszą część brody. Kiedy uporasz się z wyczesaniem brody od wewnątrz, jeszcze raz wyczesz ją od zewnątrz. 

Upewnij się, że wszystkie niesforne włosy wczesały się w formę Twojej brody. Jeśli tak nie jest, rozważ, czy nie należy ich po prostu przyciąć.  Zabieg nie powinien trwać dłużej niż minutę lub dwie, zatem ta stylizacja brody nie jest czasochłonna.

Tak wyczesana broda będzie trzymać się w ryzach przez cały dzień. Zapewniam, że jeśli poświęcisz na ten zabieg kilka minut swojego dnia, będziesz wyglądać świetnie i świeżo. Zapewne odkryjesz też, że nagle Twój zarost stał się wyraźnie dłuższy. Nic dziwnego, w końcu wyprostowałeś wszystkie skręcone włosy na brodzie!

Wiem, że ciężko sobie ten zabieg wyobrazić na podstawie tych kilkunastu napisanych zdań, zatem zapraszam Cię teraz do obejrzenia filmiku, w którym pokazuję krok po kroku, jak wyprostować brodę.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl