Jak zostać Barberem? 0
46.jpg

23 września, ostatniego dnia Targów Beauty Days odbyła się Międzynarodowa Bitwa Barberska. Męscy fryzjerszy stanęli w szranki w dwóch konkurencjach, szybkim cieniowaniu od zera (fast skinfade) i klasycznym pompadourze. Przy okazji Targów można było spotkać prawdziwych fachowców z dziedziny barberingu, męskiej stylizacji i elegancji. Miałem przyjemność porozmawiania z kilkoma doświadczonymi cyrulikami i nie tylko...

Tomasz Pendziak to barber z 12letnim doświadczeniem, którego większość zdobył w Anglii, a więc kolebce męskiej elegancji. Jest założycielem Warszawskiej Szkoły Barberingu, gdzie wraz ze swoim zespołem edukuje wszystkich zainteresowanych rzemiosłem fryzjerstwa męskiego, od stawiania pompadourów po stylizację brody.

Adama Szulca i jego majestatycznej brody nie trzeba przedstawiać ani męskim fryzjerom, ani entuzjastom wizyt na barberskim fotelu. Ten niesamowicie otwarty i życzliwy balwierz opowiedział mi o stanie polskiego i zagranicznego fryzjerstwa męskiego. Zapytałem go również o jego najnowszą książkę - "Frzyjer Męski". Adam Szulc jest najbardziej aktywnym propagatorem odrodzenia męskiego fryzjerstwa w Polsce, podczas wywiadu dał kilka cennych wskazówek dla adeptów tego szlachetnego rzemiosła.

Darryn Pitman z kolei jest aktywnym międzynarowodym edukatorem w zakresie barberingu. Polskę odwiedza bardzo chętnie, gdzie tłumaczy tajniki pracy z maszynką i brzytwą, tworząc precyzyjne cieniowania i kształtując piękne brody. Zapytałem go między innymi o to, jaka jest różnica między męskim fryzjerem a barberem.

Na Targach spotkałem również Mario Mayera, reprezentanta Polski z tegorocznych międzynarodowych zawodów fryzjerskich w Paryżu. Ten doświadczony barber jest jednocześnie chyba najabrdziej zapracowanym szkoleniowcem w dziedzinie męskiego fryzjerstwa w kraju. Opowiedział mi o braniu udziału w zawodach, a także pasji do wykonywanego zawodu.

W trakcie trwania International Barber Battle udało mi się również zaczepić Radka Majdana. Zapytałem go, od czego zaczyna się męska pielęgnacja i... kiedy zapuści brodę?

Zapraszam do obejrzenia odcinka!

Jesteś barberem, męskim fryzjerem i chcesz otrzymać ode mnie próbki moich kosmetyków do brody? Zapisz się TUTAJ.

 
BRODACZE TRÓJMIASTO
Grupa Zamknięta · 350 członków
Dołącz do grupy
Brodate wilki morskie łączcie się! Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem, fajnymi materiałami i naszymi opiniami na temat pielęgnacji szczeciny, barber...

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl