Najmodniejsza fryzura 2018? | Taco Hemingway | Messy quiff 0
34.jpg

W dzisiejszym wpisie chciałbym się podzielić pewną stylizacyjną prognozą na 2018 rok. Nie od dzisiaj wiadomo, że gwiazdy kina, muzyki, osobowości medialne (czyli tak zwani celebryci) dyktują masom (czyli nam), co jest modne, co warto nosić, czego słuchać, by w towarzystwie być uznanym za człowieka obytego, podążającego za trendami itd. Popkultura, kultura masowa ma to do siebie, że jej przejawy są łatwo przyswajane przez społeczeństwo, bo też chętnie utożsamiamy się z naszymi idolami, chcemy być do nich podobni. I to oczywiście nic złego. To, jak funkcjonuje mechanizm przyswajania tego co popularne, najlepiej widać w salonie fryzjerskim.

Od wielu lat mężczyźni siadają na fotelach fryzjerskich i na pytanie „Jak dzisiaj strzyżemy?” odpowiadają wyciągając telefon i pokazując twarz popularnego aktora, muzyka, sportowca. Zatem na smartfonach wyświetlane są zdjęcia Davida Beckhama, Brada Pitta, Bruno Marsa. To, w jakiej stylizacji zaprezentuje się popularny celebryta w dużej mierze może determinować gusta i upodobania jego fanów. Swoją drogą, o metodzie komunikowania fryzjerowi, barberowi, co chcemy mieć na głowie pisałem TUTAJ.

Z chwilą, kiedy powstaje ten wpis, najpopularniejszą płytą słuchaną przez Polaków jest Soma 0,5 mg, nowy krążek od duetu Taco Hemingway i Quebonafide. Nie będę się rozwodzić na temat samej muzyki (ale chociażby z ciekawości warto ją odsłuchać), ale niuansu, który jest sprawą wspomnianego Taco. Otóż to, co jest popularne w uszach, słuchawkach Polaków bardzo prawdopodobne, że będzie gościło również na ich głowach! Okazuje się, że młodzi mężczyźni, którzy odwiedzają salony fryzjerskie, barber shopy, często pokazują ich pracownikom podobiznę właśnie Taco Hemingwaya!

Cóż to za stylizacja? Co zacznie robić barber poproszony przez klienta o fryzurę na Taco Hemingwaya? Najprawdopodobniej będzie to quiff, w tym przypadku, w jego nieuporządkowanej (messy) odmianie. O tym, czym jest quiff, jak modelować tę fryzurę i jaki zarost dobrać do tej stylizacji dowiecie się z filmiku!Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl