Orzechowy grzebień w eleganckim etui - limitowana edycja 0
14.jpg

Chcę pokazać Ci coś niezwykłego i autentycznego. Prawdziwy mebel, przemyślany, zaprojektowany i stworzony w Polsce, przy współudziale wspaniałych rzemieślników, artystów w swoim fachu. Prezentuję Tobie ekskluzywny grzebień, wykonany z orzechowego drewna, zapakowany w eleganckie etui z orzechowego forniru, skóry i płótna. Zapraszam Cię do poznania jego historii.

Pomysł i Wizja

Stworzenie eleganckiego grzebienia wymagało czasu i poważnych przemyśleń. Nie patrzyłem na dalekowschodnie rozwiązania, z najtańszego drewna, bambusowego lub brzoskwiniowego, o wyłącznie poprawnej, topornej jakości wykonania, będącej rezultatem maszynowej produkcji. Chciałem dać Klientom coś więcej, ręczną robotę, doskonały materiał, trwałość, a jednocześnie subtelność wykonania.

Od prototypu do ideału

O pomoc w realizacji pomysłu należało poprosić prawdziwego fachowca. Tutaj sprawa była prosta, odpowiedzialny za wykonanie grzebienia został mój Ojciec, snycerz o bez mała 40-letnim doświadczeniu, twórca ram, rzeźb, schodów, stołów.

grzebień musth

Na materiał, z którego wykonane zostały grzebienie wybraliśmy polski orzech, drzewo szlachetne i trwałe. Już pierwsze próby utwierdziły nas w przekonaniu, że to dobry wybór. Chcąc zapewnić doskonałą jakość produktu, w następnej fazie prototypowania, w grzbiet wprawiona została dodatkowa listewka, zapewniająca odpowiednią sztywność. Dzięki niej, grzebień jest zdecydowanie bardziej odporny na naprężenia.

Po wycięciu formy i dodaniu wprawek, przyszła faza szlifowania drewna tak, aby uzyskać idealnie gładką powierzchnię. Naturalnie, tak subtelną konstrukcję należało oporządzać ręcznie, nie było mowy o mechanicznej szlifierce. Aby grzebień spełniał swoją najważniejszą funkcję, każdy jego ząbek został ręcznie przeszlifowany.

Następnie, należało zadbać o sygnowanie. Zwróciłem się do doświadczonego grawera z gdańskiego Śródmieścia, aby wykonał dla mnie miedzianą puncę z logo MUSTH. Fachowiec pracował nad nią kilka dni, korzystając wyłącznie z tradycyjnych narzędzi.

Puncowane grzebienie zostały pokryte kilkakrotnie wysokiej jakości politurą, która nadała grzebieniom szlachetnego połysku, wydobyła z drewna przepiękny kolor. Już od pierwszych chwil, grzebień miał być antykiem.

Ostatnie szlify

Mając już pewność, że tworzony produkt będzie trwały, należało bardzo mocno skupić się na etui. Jeśli tworzymy rzecz elegancką, musi mieć doskonałe opakowanie. Wspólnie z ojcem zdecydowaliśmy się na fornir, bardzo cienkie płaty drewna. W tym wypadku, fornir musiał być wyjątkowo cienki, aby etui było odpowiednio elastyczne i właściciel grzebienia mógł z łatwością go wyciągać. W związku z tym, użyty materiał ma mniej niż 0,5 mm grubości. Kruchość forniru zabezpieczona została bawełnianym płótnem, które dodatkowo chroni grzebień przed zarysowaniem. Etui zostało zaprojektowane w sposób ergonomiczny, z jednej strony posiada skórzany paseczek, z drugiej wygodne wycięcie, dzięki któremu grzebień łatwo wyciągnąć.   

Oddaję w Twoje ręce efekt kilku miesięcy pracy. Na ten grzebień składa się wspaniały, ponadczasowy design, najwyższej jakości materiał i wiele lat doświadczenia. Bez względu na panującą modę, chcę, żebyś o siebie dbał, żebyś zawsze wyglądał świetnie i wykorzystywał w tworzeniu swojego wizerunku najwyższej jakości narzędzia. Niech ten grzebień stanie się symbolem Twojej elegancji i dobrego smaku.

grzebień na prezent

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl