Style brody 2018 - Jak dopasować zarost do kształtu twarzy? 0
28.jpg

A co robimy z brodą? To pytanie często usłyszymy na fotelu barberskim, kiedy już cyrulik upora się z naszą fryzurką. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo ważna, w końcu chodzi o nasz zarost, a wiadomo, musi się prezentować nienagannie. Dzisiejszy wpis, opatrzony filmikiem ma na celu pomóc Ci w precyzyjnym określeniu, co chcesz nosić na swojej brodzie. Z moją pomocą dobierzesz także styl zarostu dopasowany do kształtu twarzy

Podobnie jak w poprzednim wpisie, gdzie rozpracowywaliśmy kwestię określenia, co chcemy mieć na głowie, również tutaj, stoisz przed wyborem dwóch zasadniczych opcji. Pierwsza, pokaż swojemu fryzjerowi zdjęcie wymarzonej brody

Metoda prosta, ale nie zawsze skuteczna, a to dlatego, że styl brody należy dopasowywać do kształtu twarzy. Druga opcja polegać będzie na opisaniu stylu zarostu, długości brody itd.

 

W przypadku wybrania drugiej drogi, stajesz przed zadaniem przekazania barberowi jak największej ilości poukładanych informacji. Nie martw się jednak, zwykle sprowadza się to do kilku kluczowych zdań. Przede wszystkim, fryzjer musi wiedzieć, czy brodę zapuszczasz dalej, do jakiego kształtu, czy może po prostu odświeżasz jej wizerunek i potrzebujesz trymowania i wyrównania konturów. Jeśli skracasz brodę, powiedz, ile centymetrów ma być przystrzyżona. Omówcie z balwierzem, co ma zrobić z policzkami, jak potraktować wąsy.

 

No właśnie, z kwestią brody pojawiają się dwie zasadnicze kwestie, niestety niezależne od Twojego chcenia. Chodzi o to, jakiego rodzaju zarostu jesteś posiadaczem i jaki kształt ma Twoja żuchwa. Wielu mężczyzn marzy o brodzie Wikinga, ale część z nich, z uwagi na gęstość włosów na brodzie, powinna raczej celować na przykład w bokobrody lub brodę à la van Dyke. 


Z kolei kształt żuchwy determinować będzie, czy broda uwydatni lub zakryje specyficzne cechy Twojej twarzy. Jeśli zamarzył Ci się konkretny styl lub kształt brody, koniecznie skonsultuj z barberem, czy będzie on pasował do kształtu Twojej twarzy i… czy w ogóle uda Ci się taki zarost wyhodować.

 

Więcej na te tematy dowiesz się z poniższego filmiku, pamiętaj oczywiście, że włosy na brodzie odrastają w tempie 0,6 mm na dobę, także nie ma tragedii. A jeśli chodzi o styl zarostu, to koniec końców Ty decydujesz z czym na twarzy czujesz się najlepiej!


Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl